Fa fa icon nasıl yapılır, eklenir - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

25 Şub 2019

Fa fa icon nasıl yapılır, eklenir


Fa fa icon nasıl yapılır, eklenir
  • Bildiğimiz gibi hayatımıza giren her ürüne bir icon oluşturulmaya başlandı. İconlar sadece sosyal medya ağlarının yanında web sayfalarının da vazgeçilmezlerinden. Bu yüzden tasarlanan hemen hemen her web sayfasında karşımıza bu iconlar çıkıyor. İconları kullanmaktaki amaçlarımız arasında bence düz yazıyı biraz daha ön plana atması oluyor. Doğru yerde doğru iconun kullanılması gerçekten yazıya daha ayrı bir güzellik katıyor.
  • Kimi webmaster kullanmak istediği iconları kendi oluşturup sunucuya yükleyerek kullanıyor. Bu işlem belli bir süre sonra zahmete dönüşebiliyor. İşte buna bir web sayfasının geliştirdiği icon arşivi ile kolay bir şekilde hazırlayabiliyorsunuz.
  • Burada yer alan sayfada, sayfanın üstünde yer alan menü den Icons > All Icons seçerek çıkan ekranda kullanmak istediğiniz iconu ingilizce karşılığı ile aratıp ( örnek: user ) seçiminizi yapıyorsunuz. Seçiminizi yaptıktan sonra kullanım alanınıza göre aşağıdaki örnekteki gibi kod verecektir ve bu kodları çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.
<i class="fa fa-user"></i>

  • Bu kodu kullanmak istediğiniz de üzerinde hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.
Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat