Nedir bu katlanır telefon furyası - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

26 Şub 2019

Nedir bu katlanır telefon furyası


Nedir bu iki katlanır telefon furyası

Furya diye giriş yapmak hiçte yersiz olmasa gerek. Telefon üreticileri sıraya geçmiş sanki Samsung, LG, ZTE, Xiaomi gibi bir çok marka ardı ardına katlanabilir telefonlarını tanıtmaya başladılar. Teknoloji gelişiyor her gün yeni bir şey piyasaya sürmenin peşinde telefon üreticileri, peki bu telefonlar yada hem telefon hem tablette diyebiliriz.Neredeyse tablet boyutuna belki de piyasadaki bir çok tabletten daha büyük boyutlara ulaşabilen inçler üretildi. 

Üretilen bu telefonlar kısmen ihtiyacı karşılayabilir. Boşuna üretilecek bir durumu yoktur diye düşünüyorum. Bu söktör talep arz dengesi üzerinden işlediğine göre bu şekilde teknolojik ürünlerinde piyasaya çıkmaması için bir neden yok aslında.

Peki bu şekilde telefonlar yani katlanabilir telefonlar hayatımızda ilk mi tabi ki hayır nereden baksanız bir 20 yılı var. Nokia 9210 modeli ile bu konuda ilk sayılabilecek katlanabilir telefon yapmış belki de günümüz telefonlarına ışık tutmuş olabilir. Katlanabilir den kastım telefonun bilgisayar gibi işlemleri o zamanın koşullarında yapabiliyor olmasıydı. Sonrasında N97 gibi üst seviye telefonla da teknolojisini ileri taşımıştı. Bakalım günümüz teknolojisi bizi nerelere götürecek ve nasıl geriye dönük teknolojilerden ilham alacağız.
Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat