Üyelik ve şifre üretmeye nereye kadar devam edeceğiz - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

24 Şub 2019

Üyelik ve şifre üretmeye nereye kadar devam edeceğiz


Merhaba,

- Sizlerinde bildiği gibi teknolojinin ve İnternetin gelişmesiyle birlikte hayatımızda yer edinen üye kaydı ve şifre oluşturma herkesin ortak sorunlarında biri haline geldi.
- Bu konuda herkesin ortak düşüncesi vardır. Bunlardan biri de hemen hemen her girdiğimiz web sayfasında istenen üye kayıtları ve şifreleridir. Kayıtların ve şifrelerin çokluğu yüzünden hepsini akılda tutamak zorlaştı. O kadar ki oluşturduğumuz üye kayıtları ve şifrelerin belli bir oranını kullanırız kullanmadığımız diğer kayıtları ise bir araştırma yaparken veya bir bilgiye ulaşmak için geçici olarak kullanırız.
- Kendi şahsım açısından söyleyeyim bu kadar çok üyelik ve şifre bazen beni zorluyor. Örneğin; bir konuda araştırma yaparken girdiğim sayfaya üye kaydını yaparken “böyle bir üye kaydı bulunmaktadır.” yazısını görünce şaşırıyorum. Artık o kadar web sayfasına kayıt oluyoruz ki bir girdiğim sayfayı bir daha girdiğimde hatırlayamıyorum. Tabi bu sadece web sayfaları ile sınırlı değil günlük hayatta da karşımıza çıkıyor. Banka karı şifreleri, Telefon şifreleri, Hastane randevu şifreleri,e-devlet şifresi yani her alanda hayatımız da şifrelerde yerini alıyor.
- Bu konuda bir çözüm üretilmediği sürece bu nereye kadar böyle gidecek merak ediyorum.Bunun için bir çözüm üretilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ne kadar doğru bir çözüm olur bilmiyorum ama üye kayıt sistemlerinin kaldırılması ( bunun olacağını sanmıyorum ama  ) ya da ortak bir üye kayıt sisteminin kurulması olabilir.
Bu konuda sizlerin çözüm önerisi neler peki ?
Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat