Blogger "allbkg.png" alt etiketi sorunu nasıl çözülür ? - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

20 Mar 2019

Blogger "allbkg.png" alt etiketi sorunu nasıl çözülür ?

webmaster

Blogger "allbkg.png" alt etiketi sorunu nasıl çözülür ?

Alt etiketi bir seo etiketi olarak kullanılır diyebiliriz. Seo blog yazıları ve diğer tüm içerikleri google arama sonuçlarında ilk sıralara çıkarmamıza yaradığını bir çok webmaster ile uğraşan kişi bilir.
Blogger da gelişmiş bir arayüz sunarken bir kaç tane seo açısından hata olarak gösteren durumları da yok değil. Örneğin: www.wmaraci.com/seo-analiz sayfasından eğer ki blogger kullanıyorsanız, sayfanız da da alt etiketi olmayan resim yoksa karşınıza yine de "Alt Etiketi Bulunmayan Resimler" başlığında hata görünebilir. 
Bu hata da  https://resources.blogblog.com/img/icon18_wrench_allbkg.png şeklinde görünecektir. Aslında hata gibi durmasa da sonuçlarda hata mesajının görünmesi insanı rahatsız edebilir.


araçlar
Bu ön izleme ekranında yada sayfa görüntülemede yönetici olan kişiye gadgetler de düzenleme imkanını daha basit olarak göstermek için çıkan bir resimdir.

Bu gibi durumda bu sorununda çözümü mevcut. Yönetici olarak giriş yaptığınız blogger hesabınızdan;
  • Tema(Şablon)> Html Düzenle > CTRL+F tuşları kombinasyonu ile ,
  • <b:include name='quickedit'/> veya <b:include name='quickedit' /> ( Buradaki kodlar aynı gibi görünse de değildir." /> , "/>" karakterin bir boşluklu veya boşluksuz farkları vardır. )
aramanız ve teker teker silmeniz hata sonuçlarını ortadan kaldıracaktır.
Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat