Diş macunu alırken nelere dikkat edilmesi gerekir - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

18 Mar 2019

Diş macunu alırken nelere dikkat edilmesi gerekir

dismacunu

Diş macunu alırken nelere dikkat edilmesi gerekenler

Piyasa da bir çok marka tarafından üretilen diş macunu mevcut. İçeriğindeki maddeler bakımından bir çoğu aynı özellikleri taşımakta. Beyazlatıcı etkisi olanda var, çürüğe karşı, hassas dişlere karşı bir çok alanda diş macunu markası ve özellikleri ile mevcut.

Tabi bu durum insanların kafasında sor işareti bırakıyor. Acaba hassasiyetli olanı mı alsam yoksa dişlerim daha beyaz ve parlak görünsün diye düşünüyoruz. Bu noktada bir çok marka kutularının dışında içeriğindeki özelliklerini yazmakta ve belirtme zorunda.

Bir çok diş macunun içerisinde flörür denen bir madde bulunur. Bu madde dişlerde çürümeyi ve plak oluşturmayı engellediği gibi beyazlaşmaya yardımcı bir madde olarak kullanılır. Ancak bu konuda diş hekimlerinin sağlık açısından kullanılmaması gerektiği düşüncesinde. Diş macununda bulunan flörürün bir müddet sonra kemiklerde birikmesi ve ileriki yaşlarda kemik erimesine neden olabileceği düşüncesindeler.

Doğal olan flörür ve diğer katkı maddeleri içermeyen diş macunu tercih etmek sağlık açısından etkili bir sonuç olacaktır. Piyasa da bu alanda bir çok marka içeriğinde flörür maddesi içermeyen doğal özellikleri taşıyan macunlar mevcut.

En iyi çözüm ise bir diş hekiminin dişinizi analiz edip hekim tavsiyesi üzerine diş macunu kullanmaktır.

Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat