Google Plus ne zaman kapanacak ? Verilerimiz silinecek mi ? - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

22 Mar 2019

Google Plus ne zaman kapanacak ? Verilerimiz silinecek mi ?

google+

Google Plus ne zaman kapanacak ? Verilerimiz silinecek mi ?

Güncel olarak kullandığımız Google'nın ürünü sosyal ağ, Google+ ( Plus ) 2 Nisan 2019 tarihi itibari ile kapatılacağı duyuruldu. Dünya genelinde 2 Milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Google+ kullanıcılara resim ve videolarınızı kayıt edin mesajı gönderdi.

Gönderdiği e posta ile bilgilendirme mesajını ileten Google, diğer sistemler üzerinde olan herhangi bir platformda verilerin silinmeyeceğini de bildirdi. Fotoğraflar, drive gibi sistemlerde verileri olan kullanıcılar kişisel Google Hesabı üzerinden erişime devam edebilecekler.

Google+ üzerindeki fotoğraf ve videolarınıza 2 Nisan 2019 tarihinden sonra ulaşılamayacak ve geri getirilemeyeceğinden, verileri alma işlemini 1-2 gün öncesinden yapmanız sağlıklı olacaktır.

3 yorum:

 1. Aslında amacına en uygun sosyal mecra google+'dı. Diğerleri gibi gereksiz paylaşıma çok fazla denk gelmiyorduk.Umarım yerine başka bir oluşum düşünüyorlardır.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Google+ gibi bir platformun bu şekilde kapatılması gereksiz oluşumların çıkmasına yol açabilir. Kendini google+ gibi tanıtmaya çalışan bir çok platformlar çıkacaktır bundan eminim ve gelecekte de göreceğiz zaten

   Sil
 2. Google+'ın kapanmasına biz gerçekten çok üzüldük. Aktif olarak kullandığımız bir platformdu. Açıkçası neden böyle bir karar aldıklarını anlayamıyoruz. Ancak bize göre bu, daha büyük bir kararın küçük parçalarından biri sadece. Çünkü Google bir süredir ücretsiz hizmetlerinde ciddi kısıtlamalara yönelmiş durumda ve bunları sırayla işleme alıyor.

  Umarız daha fazla üzüleceğimiz gelişmeler yaşamayız.

  Emeğinize, elinize sağlık. Hoş ve bilgilendirici bir yazı olmuş.

  Sağlıcakla kalınız.

  https://www.denizhummasi.com
  Yenilikçi Kültür Platformu

  YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon

Kapat