Resim sıkıştırma nedir, nasıl yapılır ? - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

10 Mar 2019

Resim sıkıştırma nedir, nasıl yapılır ?

Resim sıkıştırma nedir, nasıl yapılır ?

Resim sıkıştırma nedir, nasıl yapılır ?

Resim sıkıştırma sayfanızın yükleme hızına ve kod oranına etki eden bir seo optimizasyonudur. Sayfanızda bulunan resimlerin sıkıştırılması sayfanızın yükleme sırasında hızlı yüklenmesinin avantajıdır. Bu sayfanızı ziyaret eden kullanıcıların sayfa açılırken bekleme sürelerini ortadan kaldırarak sayfadan çıkma oranını düşürecektir.

Resim sıkıştırma işlemini burada yer alan program bilgisayarınıza kurarak sıkıştırma işlemini yapabilirsiniz. Bunun yanında online olarak hizmet veren bir çok resim sıkıştırma siteleri sayesinde hiçbir kurulum gerektirmeksizin işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan iki tanesini sizlerle paylaşacağım.

  • JPEGmini: .jpg uzantılı tüm resimleri %80 oranında sıkıştırma işlemi yaparak size daha geniş alan ve hızlı açılış sağlar. İşlem çok basittir. Sıkıştırmak istediğiniz resmi " Press to Upload Photos " butonuna basarak yüklemek istediğiniz resmi seçiyorsunuz. Belli bir süre bekledikten sonra sıkıştırma işlemini otomatik olarak tamamlıyor. Eksi yönü ise sizden kayıt olmadan indirme yapamıyorsunuz. 
  • TnyPNG: .jpg ve .png uzantılı resimleri JPEGmini ile aynı mantıkta çalışıyor. Artı yönü png formatının yanında kayıt olmadan resimleri indirebiliyorsunuz.

1 yorum:

  1. Ben daha çok compressor.io sitesini kullanıyorum. Diğer sitelere göre sıkıştırma oranı daha fazla. Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.

    YanıtlayınSil


EmoticonEmoticon

Kapat