World Of Tanks oynarken nelere dikkat etmek gerekir - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

6 Mar 2019

World Of Tanks oynarken nelere dikkat etmek gerekir

wot

World Of Tanks oynarken nelere dikkat etmek gerekir

World Of Tanks
, Wargaming Şirketinin yapmış olduğu tank savaşı konulu bir online ekip oyunu. Oyun orta derecede bir bilgisayar ile de SD kalitede oynanabilirken yüksek çözünürlüklü bilgisayarlarda da HD kalitede rahatlıkla oynanabiliyor.
Oyun basit gibi görünse de bazen elinizin altındaki klavye, mouse, ekran gibi donanımsal parçalarınızı kırdıracak kadar sinirlendirebiliyor. Neden diyecek olursak eğer baştan söylemek istiyorum. Paranız varsa oyunda diğer gamerlardan bir adım öndesiniz. Peki almamız şart mı tabiki de hayır oyunda kullandığınız tankı iyi tanımanız gerekiyor. Şöyle sıralamaya başlayalım o vakit.

  • Hafif tank kullanacaksanız, spotlama ( düşman tanklarını görüntüleme diyebiliriz ) yaparken sabit bir şekilde olduğunuz yerde kalmayın, hafif tank olmanız ağır tanklara kolay lokma olmanıza neden olabilir.
  • Hafif tank kullanırken hakim tepeleri ele geçirmeye çalışın. Hakim tepelere ağır veya hareket kabiliyeti düşük tankların çıkması zordur ve yukarıdan vurmak her zaman için avantajdır.
  • Orta tanklar ile yapılan savaşlar biraz daha hafif tankları andırabilir hele ki Fransız orta tanklarını kullanıyorsanız hareket kabiliyetiniz oldukça fazla olacağından yukarıdan vurma avantajlarını kullanabilirsiniz.
  • Ağır tanklar bir nevi yapılan savaşın ağalarıdır. Zırhlarının delinmez yapısı ve vurdukları damageler oldukça fazladır. Bu yüzden ağır tankları öldürmeye çalışırken ön cephesine geçmeyin. Ön cephelerindeki zırh oldukça kalın olduğundan delmeme şansınız vardır.
  • Ağır tankları hafif tank olarak yok etmek istiyorsanız etrafından dairesel hareketler çizerek öldürmeniz daha kolay olur. Taretinin yavaş dönüşü size zaman kazandırır ve yok etmesi o kadar kolay olacaktır.
  • Tank avcıları saklanmaçlı bir oyun düzeninde oynamaları daha uygun olur. Hareket kabiliyetleri oldukça kısıtlıdır ve bu yüzden hafif tank orta tank gibi tankları saldırısına çok kolay uğrayabilirler.
  • Tank avcılarının artı bir yönü ki çok önemlidir, ciddi derecede damage vururlar. Örneğin bir İngiliz FV4005 Tank avcısı ile kimse karşılaşmak istemez. Nedeni aşağıda bariz bir şekilde belli.
  • Gelelim KMT'lere, uzaktan atışlarıyla sersemletme ve yok edici damageleri oldukça fazladır. Attığı mesafe ve tankların hareket düzlemi iyi hesaplandığında güzel vuruşlar yapabilir.
  • KMT lerde Fransız tankları araştırma ve tankların atış kabiliyetleri açısından iyi bir seçim olacaktır. 155 mm top mermisi ateş açtığınız tankta hasar vermese bile sersemletme özelliği ile tankı müttefik tanklar tarafından kolay vurulmasına katkı sağlamış olursunuz.
Bu özelliklerin yanında bir tankla karşılıklı savaş durumundaysanız önünüzde sağınızda solunuzda duvar, araba, kumluk, taşlık gibi nesneleri siper edik merminin geliş açısına göre yan eğilme durmanız gelen merminin sekip gitmesini sağlayacaktır. 
Kazanılan deneyimler de vurduğunuz damage kadar aldığınız hasarda hesaplanarak yapılmaktadır. Bu yüzden bir savaşta damage vurun ama en az hasar almaya çalışın.


Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat