Yandex.Toloka ile para kazanmak nedir, nasıl kullanılır - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

4 Mar 2019

Yandex.Toloka ile para kazanmak nedir, nasıl kullanılır


Yandex.Toloka ile para kazanmak nedir, nasıl kullanılır

Yandex.Toloka, Yandex arama motorunun kullandığı bir sistem. Bu sistem kullanıcıların arama motoru üzerinden aradığı içerikleri daha karmaşık olmaktan çıkartıp tam sonucu göstermek için kullanıcıların sistemde gerekli düzenlemeleri ve eklemeleri yapmalarına olanak sağlar. Sağladığı bu olanakta karşılıksız bırakılmayarak belirli ücretlendirmelere tabi tutulur. Basit anlamda bu sistem kullanıcının aradığı sonucu "A firması", "A" sokağında gösterilirken aslında "B" sokağında olduğunu fark edip düzelmekten geçiyor. Firmanın, o bölgenin fotoğrafı yok ise fotoğraf çekilip yüklenmesi isteniyor. Bu şekilde basit ve kolay görevlerle size 0.01$ ile 0.04$ ve göreve göre daha da fazla ücretler verilebiliyor.
Bunun yanında paylaşılan yazılarda ki kelime eksiklikleri gösterime sunulan videoların resimlerin görüntü sağlayıp sağlayamadığı gibi görevlerde bulunmakta. Bu şekilde yapılan değişiklikler le kullanıcı deneyimi arttırılıyor ve maddi açıdan da bir ücrete sahip olmuş oluyorsunuz.
Bu şekilde bir gelir kapısı oluşturulabilir ve bundan ciddi miktarda ücretler kazanılabilir. İnternet'te sıkça aranan konulardan bir tanesi olan "İnternet'ten para kazanmak" cümlesi bu noktada işe yarayabilir.
Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat