Özlediğimiz o eski tatlara dönebilecek miyiz? - Blogbeyin | Yazmaya gönüllü arkadaş topluluğu

6 Nis 2019

Özlediğimiz o eski tatlara dönebilecek miyiz?

Özlenen Tatlar
Özlediğimiz o eski tatlara dönebilecek miyiz?
Daha önce ki yazılarımız da bahsettiğimiz gibi insanlar gelişmeye başladı. Değişen süreçte tarih bize sürekli dersler verdi. Fakat insan nüfusu arttıkça ders alamaz olduk ya da ders almadıkça insan nüfusu arttı.sonuç olarak bugün geldiğimiz noktada insanların bir çok sorunundan birisi de keyif beslenmesi.
Sürekli abur cubur tüketim aşkı her zaman olumsuz olarak değerlendirilmiştir. Diğer taraftan da sektörün bu isteği karşılayamadığı çok açık. Sürekli obezite için koyulan kurallar, sağlıklı yaşam için düşük kalorili ürünler, nefis tatların sağlıklı formları için yapılan çalışmalar, sanırım sonu gelmeyen  bir ar-ge denemeleri.
Hepimiz artık bu tüketim kültürünün hayatımıza ne denli yerleştiğini biliyoruz. Özellikle aktif iş hayatımızı kolaylaştıran bardak çorbalardan sallama çaylara sıcak havaların vazgeçilmezi olan soğuk çay ve limonatalardan, zengin ve havalı isimlerle boy gösteren kahve çeşitlerinin daimi müşterisiyiz.
Peki bu kültürü hayatımızdan çıkarabilir miyiz. Sanıyorum hayır. Maalesef o eski üzüm ve kayısı hoşaflarının, tadına doyamadığımız erik ezmelerinin, sırf hatırı kalsın diye ustaların elinde çekilen kahvelerin tadını bir gün tamamen unutacağız.
Dünya ekonomisininde büyük bir kısmını oluşturan hazır gıdalar, insan hayatını pazara çıkaran bir sistem olageldi. Kurtulmak  istesek bile istihdam buna izin vermez. Emek harcanarak yapılan ekmeklerin tadını; koruyucu ve kabartma tozları ile saniyede on bin adet üreten makinalardan alamayacağız. Ancak bu kültürden de maalesef vazgeçemeyiz.
Tek çaremiz hazır gıdalar için kendimizi eğitmek. Nasıl mı?
Bizi okumaya devam edin …
Yorumlar


EmoticonEmoticon

Kapat